O mně

Vyměnil jsem kopačky za klávesnici a myš

Jako malý kluk jsem se proháněl po hřišti za míčem. Už tady jsem pociťoval svůj zájem o sebezlepšování a soutěživost. Počítače mě však naprosto fascinovaly. Nejsem hrdý na všechna svá rozhodnutí, ale někdy zkrátka potřebujete někoho odmítnout, abyste měli prostor pro realizaci svých vlastních zájmů. Ti správní lidé s vámi zůstanou a nebo najdete jiné. Nebojte se jít si za svým, i když vás ostatní nechápou.
Poznámka: Někdy musíte něco ztratit, abyste něco jiného mohli získat?

Ve 14 letech jsem vytvořil web s návštěvností 5 000 / den

Psal se rok 2007. Měl jsem ke hrám velmi blízko a proto asi nebude překvapení, že můj první web byla online hra / soutěž (klikačka). Kolega se postaral o grafiku a já o web ve kterém, po registraci uživatel získal svůj odkaz, když někdo přišel na naší stránku přes jeho odkaz, získával bod. Následně jednotliví uživatelé soutěžili mezi sebou v žebříčku, kde se mohli porovnávat se svými kamarády. Nové návštěvníky jsme motivovali pro registraci. Společně jsme propagovali stránku, až jsme se postupně vyšplhali na jednu z největších česko-slovenských soutěžních stránek. Nakonec se projekt prodal a já získal své první peníze za práci online.
Poznámka: Jakou moc má sdílení a affiliate marketing?

Jen škola vás to, co chcete dělat, nenaučí

Na střední jsem byl ten divný kluk, který si tam něco ťuká na notebooku a nedává pozor. Pomáhal herním portálům s nejrůznější administrativou, navrhoval změny, organizoval turnaje, zvyšoval zabezpečení webu. V té době bylo běžné, že hráč podváděl (cheatoval), dostal ban na jednom portálu, ale vesele poté hrál na druhém, proto jsem kontaktoval největší herní portály a domluvil se na vzájemné spolupráci. Hodiny ve škole jsem trávil vývojem webu a pluginů do hry. Tím vznikl rozsáhlý projekt forFAIRPLAY. Byla to ta největší zkušenost a posun mého vlastního vzdělání. Děkuji všem, kteří mě v tom podporovali. Zejména děkuji panu inženýrovi Skarkovi, že mě v tomto jako jeden z mála vyučujících podporoval. Možná to je tím, že to je také podnikatel.
Poznámka: Cokoliv si dokážeme představit, to dokážeme i realizovat?

Můj první vlastní e-shop

Nikdy předtím jsem si nemyslel, že toho je tolik, co všechno je potřeba udělat správně. Více o něm si můžete přečíst v referencích. Zobrazit Reference

Život na vysoké

Při volbě vysoké jsem si pro mnohé překvapivě nevybral žádný IT obor, ale naopak ekonomiku a marketing, protože i když vím, že mě to nenaučí vše, co potřebuji, tak budu mít lepší obecný přehled. Vysoká mi šla sama bez nutnosti domácího učení se. Ale když si sečtete čas na dojízdění, čas strávený ve škole, i když ten čas ve škole jsem hodně využíval na práci, zjístíte že je to pořád na úkor něčeho jiného. Potřebujete titul ke své práci? Co je pro vás důležité? Posléze jsem se rozhodl a raději ten čas věnovat projektu.
Poznámka: Život, to je celoživotní vzdělávání?

Dnes: Život workoholika

Každý den pomáhám posouvat e-shop Amiatex. S šikovnými podnikateli pravidelně jdu na kafe, kde jim buď pomáhám s jejich projektem nebo si vzájemně "doplňujeme vzdělání". Ve volném čase s přáteli rád chodím na hory, poker, billiard, badminton a podobně.