Služby

S čím Vám mohu pomoci?

  • Konzultace ohledně e-shopu, webové stránky, webové aplikace.
  • Konzultace ohledně marketingu, reklamy, SEO (optimalizace pro vyhledávače).
  • Dlouhodobá spolupráce na budování e-shopu.
  • Dlouhodobá spolupráce na webové aplikaci (službě).

Odborné znalosti

Neučil jsem se teorií ve škole, ale praxí při práci na svých projektech nebo pro jiné firmy.

Od PrestaShopu k vlastnímu e-shopovému systému

Svůj první e-shop jsem postavil na PrestaShopu. Postupně jsem na PrestaShopu tvořil další a další e-shopy. Vytvářel jsem vlastní šablony, importy / exporty, různé úpravy na míru, až jednoho dne jsem zjistil, že PrestaShop je tak rozsáhlý, tolik nepotřebných funkcí, tím i značně zpomalený, až jednoho dne jsem se rozhodl udělat vlastní systém na míru. Navíc v té době mě dost limitovalo, že jsem měl několik domén, různé jazykové mutace, různé měny, různé ceny, více skladů s různou dostupností, ale ve výsledku stejné produkty a to v tehdejší době bylo něco, co vyžadovalo mít "zkopírovaný" několikrát celý e-shop, což zase vyžadovalo nesmírné aktualizace, různé administrace atd., proto jsem se v roce 2012 rozhodl začít vyvíjet své vlastní e-shopové řešení, kde všechny úpravy na míru pro mě nejsou žádnou překážkou, ale výzvou jak zlepšit systém. Mé vlastní řešení nepotřebuje "kopírování" souborů, vše zpracuje jeden systém, od začátku 1 centrální administrace, kde je spravováno 14 e-shopů.
Příklad: Dříve jsem měl 5 PrestaShop e-shopů. Všude byl stejný produkt. Měl stejné obrázky. Systém musel být 5x, obrázky musely být 5x, databáze 5x, administrace 5x, všechny úpravy na míru se dělaly 5x. Asi si dokážete představit, co to muselo být při desítkách tisíc produktů. Dnes mám vlastní e-shopové řešení - systémové soubory 1x, obrázky 1x, databáze 1x, administrace 1x.


Kdy použít WordPress a kdy něco jiného?

Pro většinu firemních stránek doporučuji WordPress. Na to abyste si tam vytvořili a mohli upravovat podstránky, reference, blog, kontakt s mapkou a formulářem, naprosto ideální platforma. Pracoval jsem hlavně s pluginy pro SEO, posuvník obrázků (slider), formuláře, galerie, reference. Sám jsem si upravoval některé šablony na míru. Stejně tak i některé pluginy. Pro rozsáhlejší projekty doporučuji vytvořit stránku namíru, bez používání WordPressu. Nyní stále ještě pracuji na webové aplikaci (službě) a těším se, až vám ji budu moct nabídnout. Stejně tak nedoporučuji použít WordPress na stránky velmi malého rozsahu. Například tato má osobní stránka taky nemá WordPress, nepotřebuji ho. Jen by to zdržovalo.


PHP

Určitě stovky tisíc řádků kódu. Vlastní e-shopový systém, tvorba stránek s databází, tvorba intranetu, importy a exporty, různá API propojení, automatizace procesů, tvorba nejrůznější scriptů. REST/JSON API, CSV, XML importy/exporty bez problému. Na GitHubu jsem jako doma.


MySQL

Od začátku práce s PHP zároveň pracuji s databázi MySQL. Původně čistě mysql, následně mysqli a nyní preferuji knihovnu dibi pro lepší přehled díky laděnky (Tracy). Zvládnu navrhnotu kompletní databázi, základní operace s dotazy, select JOIN. Ještě se učím jak správně používat klíče a jak správně optimalizovat složité dotazy.


HTML, CSS

Kódování není sice mou oblíbenou činností, ale bez kódování není šablona na míru. Zvládnu převod webdesignu z PSD do HTML, různé úpravy, SEO on-page optimalizace, optimalizace pro mobilní zařízení, optimalizace pro zrychlení načítání stránek.


jQuery

AJAX formuláře bez nutnosti přesměrování na novou stránku, popup okna pro získání e-mailu, našeptávač ve vyhledávání, validace formuláře před odesláním, práce s javascript API od partnerů, obsah po kliknutí bez přesměrování stránky (například záložky u produktu v e-shopu), menu/navigace a další scripty na míru.


Bootstrap

Používám knihovnu, která zajištuje optimalizaci pro mobilní zařízení. Často koukám na dokumentaci a miluji, jak přijde nová verze, která je úplně jiná než ta předchozí.


Smarty

U PrestaShopu jsem si tak oblíbil Smarty šablonovací systém, že jej používám dodnes. Smarty mi odděluje to, co zpracovává čiště server (PHP), od toho co následně má vidět zákazník (HTML, CSS, JS).


Seznam Sklik / Google AdWords

Propojení Sklik/AdWords s e-shopem/webem. Propojení s Google Analytics. Propojení na Google Nákupy (má-li daná země k dispozici). Propojení se Zboží. Nastavení dynamického remarketingu. Vyhledávání vhodných klíčových slov, které se následně využijí pro lepší optimalizace pro vyhledávače (SEO). Registrace firemního profilu - budete lépe vidět ve vyhledávači a zároveň vás najdou i na mapě.


Facebook

Vytvoření facebook stránky/skupiny, propojení stránky se skupinou, správa příspěvků, správa reklamních kampaní. Optimalizace stránky, aby se při sdílení zobrazovaly pěkné náhledy na Facebooku. Propojení facebooku s webem (registrace a přihlášení, sdílení, facebook pixel). Nastavení produktového remarketingu. Propojení stránky s facebook bussiness managerem. Vytváření aplikací (záložek) pro Vaší facebook stránku. Dřív jsem vytvořil i jednoduchou hru jako Facebook aplikaci.


Google Analytics

Propojení s webovou stránku vč. E-Commerce. Propojení s Google AdWords. Poslední dobou už do Analytics moc nechodím, ale nedělá mi problém si vytáhnout základní přehledy o návštěvnosti.


Google Search Console

Registrace. Ověření stránky. Vytvoření a přidání XML sitemap stránky pro lepší SEO. Monitoring indexace stránek.


Heuréka

Kompletní propojení e-shopu s Heurékou. Sledování objednávek z Heuréky. Vytvoření XML feedů. Ověření XML feedů. Odesílání dat pro Ověřeno zákazníky. Certifikát na e-shopu. Hlídání nejnižších cen.


Zboží

Kompletní propojení e-shopu se Zboží. Sledování objednávek ze Zboží. Vytvoření XML feedů. Ověření XML feedů. Odesílání dat pro recenze.


Glami

Kompletní propojení e-shopu s Glami. Sledování objednávek z Glami. Vytvoření XML feedů. Ověření XML feedů. Odesílání dat pro Glami pixel.


ShopALike

Kompletní propojení e-shopu se ShopALike. Sledování objednávek ze ShopALike. Vytvoření XML feedů. Ověření XML feedů. Odesílání dat pro ShopALike.


MALL PARTNER

Kompletní propojení e-shopu s MALL pro maximální automatizaci všech procesů potřebných k prodeji na MALL.


Spartoo

Kompletní propojení e-shopu se Spartoo pro maximální automatizaci všech procesů potřebných k prodeji na Spartoo.


Dognet

Kompletní propojení webu/e-shopu s Dognet affiliate. Sledování objednávek od Dognet publisherů.


SmartSupp

Propojení e-shopu/webu se SmartSupp. Osobně využívám live chat a monitoring návštěvníků.


GoPay

Propojení e-shopu/webu s GoPay. Napojení různých platebních metod. Možnost změny platební metody v e-shopu. Automatické párování plateb.


Fio banka

Propojení e-shopu/webu s Fio bankou (platba bankovním převodem). Automatické aktualizace přijatých plateb.


PoštaBezHranic

Propojení e-shopu s poštou bez hranic. Odesílání dat o zásilce jedním klikem do pošty bez hranic bez nutnosti manuálního vkládání. Spárování dopravců. Automatické zjíšťování stavu zásilky a zároveň podle stavu i aktualizace potřebných věcí v systému. Nyní ještě pracuji na rozšíření o Maďarské výdejní místa.


Zásilkovna

Propojení e-shopu se Zásilkovnou. Odesílání dat o zásilce jedním klikem do Zásilkovny bez nutnosti manuálního vkládání. Automatické zjíšťování stavu zásilky a zároveň podle stavu i aktualizace potřebných věcí v systému. Pro zákazníky používám jejich js API, kde zákazník jednoduše vybere požadované výdejní místo.


Uloženka

Propojení e-shopu s Uloženkou. Odesílání dat o zásilce jedním klikem do Uloženky bez nutnosti manuálního vkládání. Automatické zjíšťování stavu zásilky a zároveň podle stavu i aktualizace potřebných věcí v systému.